KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14423523
nr 1442 3523
Kurt Björkegren
(f. 1929), Sverige
Oljemålning, Signerad, "lysande korall om natten". Olja på pannå, 64x23cm, yttermått inklusive ram: 74x32cm
Kurt Björkegren, född 1929 i Stockholm, svensk målare och tecknare.
Utrop:
500 kr
Såld:
500 kr
måndag 17 januari 2022
kl 20:53:39
150 kr
150 kr
150 kr (Budbetjänt)
250 kr
400 kr
500 kr
Kurt Björkegren
Läs mer om Kurt Björkegren